radioko

Radiostasjoner på verdenskartet

Trykk på en prikk for å se stasjonene der, og trykk så på spill av. Zoom ved å knipe, rulle eller bruke + og −. Tallet ved siden av et lands navn viser hvor mange av landets stasjoner som sender over hele landet, bare på nett eller fra et ukjent sted.

Per viser kartet 22 761 av radiokos 39 177 stasjoner: 9 479 på nøyaktig plassering eller ved senderen, 4 333 i sin by og 8 949 et sted i sin region. De øvrige 16 276 sender over hele landet, bare på nett eller fra et sted vi ikke kjenner, og telles per land. Ytterligere 140 er kopier av en strøm som er oppført under flere land, i et land den ikke påviselig kommer fra; de er ikke på kartet.

Hvor en stasjon plasseres, bestemmes av disse kildene, den mest pålitelige først: tilsynsmyndighetens liste over sendere, åpne data og til slutt koordinatene som er registrert for stasjonen, som bare brukes når de ligger i stasjonens land og på det oppgitte stedet. Koordinatene er rundet av til omtrent 1 km. Når mange kanaler fra samme selskap har de samme koordinatene, er det selskapets adresse, så de vises på bynivå. Kartet viser bare land, ingen grenser.

Hvorfor Tyrkia ikke er på kartet

Stasjoner på kartet per land

LandStasjonerNøyaktig plasseringByRegionHele landet, nett eller ukjentKopier fra andre landStørste byer
USA5 5882 0514941 5791 4568Chicago, New York City, Los Angeles
Tyskland4 0637453741 2611 6821München, Köln, Nürnberg
Frankrike2 2593772453111 3251Paris, Lyon, Toulouse
Hellas1 557773945535330Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο
Storbritannia1 5424732111467084London
Kina1 456901 1343130
Russland1 4361152901 2893Нижний Новгород, Самара
Mexico1 3208512011925620Monterrey, Guadalajara, Mexicali
Italia1 2461631105114620Milano, Roma
Brasil1 2314561284212260Porto Alegre, Maceió, Belo Horizonte
Canada1 096741641191720Toronto, Ottawa, Montreal
Australia1 0651994801881971Sydney, Melbourne, Brisbane
Spania1 0292972501433354Madrid, Barcelona, Ibiza
Argentina918145753903080Rosario, Bahía Blanca, Mar del Plata
Nederland902277621414220Amsterdam
Romania65224496892212
India6214439884446
Colombia580811801142050Medellín, Barranquilla, Cali
Polen55920872342450Warszawa, Kraków, Wrocław
De forente arabiske emirater55027005230
Chile4377269442520Santiago
Filippinene435199263180Manila
Indonesia39481756216610Bandung, Surabaya
Sveits3706818841991Basel
Belgia34010929491530Antwerpen
Portugal2716610112830
Serbia266317172110
Ungarn2472723591380
Peru2285015122410
Østerrike22472674720
Ukraina212432401261
Bulgaria19842062940
Tsjekkia1913311181290
Kroatia188591745670
Sør-Afrika162361127871
Venezuela1592817141000Caracas
New Zealand154261572410
Irland153471434571
Nepal1436061310
Sverige14248166720Stockholm
Uganda1365208544Kampala
Ecuador134321327620
Danmark132531013560
Latvia124241260280
Israel1175401080
Finland11346169411
Uruguay11323524610
Taiwan1111317900
Estland10838421261
Den dominikanske republikk106163016440Santo Domingo
Norge10442411470
Libanon1016030641
Bosnia-Hercegovina982610710Sarajevo
Algerie915502880
Japan904139433
Albania87300831Tiranë
Ghana842163531Accra
Slovenia8217158420
Slovakia791040650
Zambia78007530
Litauen7511380260Vilnius
Puerto Rico711407500
Moldova70920590Chișinău
Thailand6912026310
Kenya68500594
Nigeria6716817260
Guatemala661442460Ciudad de Guatemala
Malaysia66960510
Angola63505620
Bolivia613748120
Saudi-Arabia591100435الرياض
Elfenbenskysten576153330
Malawi560331580
Tunisia521220380
Hongkong SAR Kina51720402
El Salvador5017011220
Costa Rica481408260
Marokko471020350Casablanca
Sri Lanka461100350
Belarus45700380
Egypt453017241
Pakistan455196150
Kamerun44135620
Sør-Korea431149190
Kypros42500370
Montenegro40200380
Paraguay39410340
Nord-Makedonia371300240
Singapore37770230
Jamaica35900260
Honduras34300310
Kasakhstan301000191
Panama30500250
Afghanistan28000280
Haiti28316090
Senegal27100260
Jordan26410210
Vietnam26100250
Luxemburg24810150
Etiopia231100111
Bangladesh22810121
Iran22200191
Island22400180
Zimbabwe22120190
Aserbajdsjan21610140
Georgia211000110
Nicaragua20400160
Trinidad og Tobago20400160
Cuba19511030
Irak18500121
Kapp Verde17140030
Syria17100160
Tanzania16300121
Madagaskar1450090
Mosambik14400100
Vatikanstaten14200120
Mauritius1380050
Namibia1390040
Qatar1331090
Armenia1230090
Kuwait1218030
Mali12000120
Kosovo1120090
Barbados1040060
Kongo1010090
St. Lucia1050050
Malta1010090
Usbekistan1000091
St. Vincent og Grenadinene10000100
Bahrain830050
Bahamas820060
Guyana840040
Oman820060
Det palestinske området810061
Jemen810070
Kirgisistan710051
Kambodsja760010
Mongolia700070
Macao SAR Kina700070
Libya630030
Monaco620031
Rwanda610050
Surinam630030
Togo610041
Andorra400040
Burkina Faso410030
Dominica410030
Grenada400040
Guinea410030
Myanmar (Burma)410030
Antigua og Barbuda300030
Benin320010
Eritrea300030
Saint Kitts og Nevis300030
Maldivene320010
Sudan300030
Sierra Leone300030
San Marino300030
Tonga330000
Vanuatu330000
Burundi200020
Brunei200020
Botswana201010
Komorene210010
Laos200020
Niger200020
Papua Ny-Guinea210010
Seychellene210010
Sør-Sudan200020
Tadsjikistan200011
Bhutan100010
Belize100010
Den sentralafrikanske republikk101000
Gabon100010
Guinea-Bissau100010
Kiribati100010
Liechtenstein110000
Lesotho100010
Somalia110000
Tsjad100010

Si hva du synes

En idé, en stasjon som ikke spiller, en rettelse eller et ønske om fjerning: Vi leser alle meldinger.