radioko

Posturi de radio pe harta lumii

Atinge un punct ca să vezi posturile de acolo, apoi apasă redare. Poți mări cu două degete, cu rotița mouse-ului sau cu + și −. Numărul de lângă numele unei țări arată câte posturi de acolo emit în toată țara, doar online sau dintr-un loc necunoscut.

La data de , harta arată 22.761 dintre posturile de pe radioko (în total 39.177): 9.479 la locația lor exactă sau la emițător, 4.333 în orașul lor și 8.949 undeva în regiunea lor. Celelalte 16.276 emit în toată țara, doar online sau dintr-un loc pe care nu îl cunoaștem și sunt numărate pe țări. Alte posturi (140) sunt copii ale unui flux listat în mai multe țări, într-o țară din care nu s-a arătat că provine; nu apar pe hartă.

Locul unui post provine din aceste surse, începând cu cea mai sigură: lista emițătoarelor autorității de reglementare, date deschise și, la final, coordonatele înregistrate pentru post, folosite doar dacă se află în țara postului și în locul indicat. Coordonatele sunt rotunjite la aproximativ 1 km. Când multe canale ale aceleiași companii au aceleași coordonate, acolo este sediul companiei, așa că sunt afișate la nivel de oraș. Harta desenează doar uscatul, fără frontiere.

De ce nu apare Turcia pe hartă

Posturi pe hartă, pe țări

ȚarăPosturiLocație exactăOrașRegiuneToată țara, online sau necunoscutCopii din alte țăriCele mai mari orașe
Statele Unite ale Americii5.5882.0514941.5791.4568Chicago, New York City, Los Angeles
Germania4.0637453741.2611.6821München, Köln, Nürnberg
Franța2.2593772453111.3251Paris, Lyon, Toulouse
Grecia1.557773945535330Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο
Regatul Unit1.5424732111467084London
China1.456901.1343130
Rusia1.4361152901.2893Нижний Новгород, Самара
Mexic1.3208512011925620Monterrey, Guadalajara, Mexicali
Italia1.2461631105114620Milano, Roma
Brazilia1.2314561284212260Porto Alegre, Maceió, Belo Horizonte
Canada1.096741641191720Toronto, Ottawa, Montreal
Australia1.0651994801881971Sydney, Melbourne, Brisbane
Spania1.0292972501433354Madrid, Barcelona, Ibiza
Argentina918145753903080Rosario, Bahía Blanca, Mar del Plata
Țările de Jos902277621414220Amsterdam
România65224496892212
India6214439884446
Columbia580811801142050Medellín, Barranquilla, Cali
Polonia55920872342450Warszawa, Kraków, Wrocław
Emiratele Arabe Unite55027005230
Chile4377269442520Santiago
Filipine435199263180Manila
Indonezia39481756216610Bandung, Surabaya
Elveția3706818841991Basel
Belgia34010929491530Antwerpen
Portugalia2716610112830
Serbia266317172110
Ungaria2472723591380
Peru2285015122410
Austria22472674720
Ucraina212432401261
Bulgaria19842062940
Cehia1913311181290
Croația188591745670
Africa de Sud162361127871
Venezuela1592817141000Caracas
Noua Zeelandă154261572410
Irlanda153471434571
Nepal1436061310
Suedia14248166720Stockholm
Uganda1365208544Kampala
Ecuador134321327620
Danemarca132531013560
Letonia124241260280
Israel1175401080
Finlanda11346169411
Uruguay11323524610
Taiwan1111317900
Estonia10838421261
Republica Dominicană106163016440Santo Domingo
Norvegia10442411470
Liban1016030641
Bosnia și Herțegovina982610710Sarajevo
Algeria915502880
Japonia904139433
Albania87300831Tiranë
Ghana842163531Accra
Slovenia8217158420
Slovacia791040650
Zambia78007530
Lituania7511380260Vilnius
Puerto Rico711407500
Republica Moldova70920590Chișinău
Thailanda6912026310
Kenya68500594
Nigeria6716817260
Guatemala661442460Ciudad de Guatemala
Malaysia66960510
Angola63505620
Bolivia613748120
Arabia Saudită591100435الرياض
Côte d’Ivoire576153330
Malawi560331580
Tunisia521220380
R.A.S. Hong Kong, China51720402
El Salvador5017011220
Costa Rica481408260
Maroc471020350Casablanca
Sri Lanka461100350
Belarus45700380
Egipt453017241
Pakistan455196150
Camerun44135620
Coreea de Sud431149190
Cipru42500370
Muntenegru40200380
Paraguay39410340
Macedonia de Nord371300240
Singapore37770230
Jamaica35900260
Honduras34300310
Kazahstan301000191
Panama30500250
Afganistan28000280
Haiti28316090
Senegal27100260
Iordania26410210
Vietnam26100250
Luxemburg24810150
Etiopia231100111
Bangladesh22810121
Iran22200191
Islanda22400180
Zimbabwe22120190
Azerbaidjan21610140
Georgia211000110
Nicaragua20400160
Trinidad și Tobago20400160
Cuba19511030
Irak18500121
Capul Verde17140030
Siria17100160
Tanzania16300121
Madagascar1450090
Mozambic14400100
Statul Cetății Vaticanului14200120
Mauritius1380050
Namibia1390040
Qatar1331090
Armenia1230090
Kuweit1218030
Mali12000120
Kosovo1120090
Barbados1040060
Congo - Kinshasa1010090
Sfânta Lucia1050050
Malta1010090
Uzbekistan1000091
Saint Vincent și Grenadinele10000100
Bahrain830050
Bahamas820060
Guyana840040
Oman820060
Teritoriile Palestiniene810061
Yemen810070
Kârgâzstan710051
Cambodgia760010
Mongolia700070
R.A.S. Macao, China700070
Libia630030
Monaco620031
Rwanda610050
Suriname630030
Togo610041
Andorra400040
Burkina Faso410030
Dominica410030
Grenada400040
Guineea410030
Myanmar (Birmania)410030
Antigua și Barbuda300030
Benin320010
Eritreea300030
Saint Kitts și Nevis300030
Maldive320010
Sudan300030
Sierra Leone300030
San Marino300030
Tonga330000
Vanuatu330000
Burundi200020
Brunei200020
Botswana201010
Comore210010
Laos200020
Niger200020
Papua-Noua Guinee210010
Seychelles210010
Sudanul de Sud200020
Tadjikistan200011
Bhutan100010
Belize100010
Republica Centrafricană101000
Gabon100010
Guineea-Bissau100010
Kiribati100010
Liechtenstein110000
Lesotho100010
Somalia110000
Ciad100010

Spune-ne ce crezi

O idee, un post care nu funcționează, o corecție sau o cerere de eliminare: citim fiecare mesaj.