radioko

Stacione radio në hartën e botës

Prek një pikë për të parë stacionet atje, pastaj shtyp luaj. Zmadho me dy gishta, me rrotën e miut ose me + dhe −. Numri pranë emrit të një vendi tregon stacionet e tij që transmetojnë në gjithë vendin, vetëm online ose nga një vend që nuk e dimë.

Më , harta tregon 22 761 nga 39 177 stacionet e radioko: 9479 në pikën e tyre ose te transmetuesi, 4333 në qytetin e tyre dhe 8949 diku në rajonin e tyre. Të tjerat (16 276) transmetojnë në gjithë vendin, vetëm online ose nga një vend që nuk e dimë, dhe numërohen sipas vendit. Edhe 140 të tjera janë kopje të një transmetimi të listuar nën disa vende, në një vend nga i cili nuk është provuar se vjen; ato nuk janë në hartë.

Vendndodhja e një stacioni merret nga këto burime, nga më i besueshmi: lista e transmetuesve e rregullatorit, të dhënat e hapura, pastaj koordinatat e dhëna për stacionin, të përdorura vetëm kur bien brenda vendit të tij dhe vendndodhjes së shënuar. Pikat rrumbullakosen në rreth 1 km. Kur shumë kanale të një kompanie ndajnë të njëjtën pikë, ajo është adresa e kompanisë, ndaj tregohen në nivel qyteti. Harta vizaton vetëm tokën, pa kufij.

Pse Turqia nuk është në hartë

Stacionet në hartë sipas vendit

VendiStacionePika e vetQytetiRajoniNë gjithë vendin, online ose i panjohurKopje nga gjetkëQytetet më të mëdha
SHBA55882051494157914568Chicago, New York City, Los Angeles
Gjermani4063745374126116821München, Köln, Nürnberg
Francë225937724531113251Paris, Lyon, Toulouse
Greqi1557773945535330Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο
Mbretëria e Bashkuar15424732111467084London
Kinë14569011343130
Rusi143611529012893Нижний Новгород, Самара
Meksikë13208512011925620Monterrey, Guadalajara, Mexicali
Itali12461631105114620Milano, Roma
Brazil12314561284212260Porto Alegre, Maceió, Belo Horizonte
Kanada1096741641191720Toronto, Ottawa, Montreal
Australi10651994801881971Sydney, Melbourne, Brisbane
Spanjë10292972501433354Madrid, Barcelona, Ibiza
Argjentinë918145753903080Rosario, Bahía Blanca, Mar del Plata
Holandë902277621414220Amsterdam
Rumani65224496892212
Indi6214439884446
Kolumbi580811801142050Medellín, Barranquilla, Cali
Poloni55920872342450Warszawa, Kraków, Wrocław
Emiratet e Bashkuara Arabe55027005230
Kili4377269442520Santiago
Filipine435199263180Manila
Indonezi39481756216610Bandung, Surabaya
Zvicër3706818841991Basel
Belgjikë34010929491530Antwerpen
Portugali2716610112830
Serbi266317172110
Hungari2472723591380
Peru2285015122410
Austri22472674720
Ukrainë212432401261
Bullgari19842062940
Çeki1913311181290
Kroaci188591745670
Afrika e Jugut162361127871
Venezuelë1592817141000Caracas
Zelandë e Re154261572410
Irlandë153471434571
Nepal1436061310
Suedi14248166720Stockholm
Ugandë1365208544Kampala
Ekuador134321327620
Danimarkë132531013560
Letoni124241260280
Izrael1175401080
Finlandë11346169411
Uruguai11323524610
Tajvan1111317900
Estoni10838421261
Republika Dominikane106163016440Santo Domingo
Norvegji10442411470
Liban1016030641
Bosnjë-Hercegovinë982610710Sarajevo
Algjeri915502880
Japoni904139433
Shqipëria87300831Tiranë
Ganë842163531Accra
Slloveni8217158420
Sllovaki791040650
Zambi78007530
Lituani7511380260Vilnius
Porto-Riko711407500
Moldavi70920590Chișinău
Tajlandë6912026310
Kenia68500594
Nigeri6716817260
Guatemalë661442460Ciudad de Guatemala
Malajzi66960510
Angolë63505620
Bolivi613748120
Arabi Saudite591100435الرياض
Côte d’Ivoire576153330
Malavi560331580
Tunizi521220380
RPA i Hong-Kongut51720402
Salvador5017011220
Kosta-Rikë481408260
Marok471020350Casablanca
Sri-Lankë461100350
Bjellorusi45700380
Egjipt453017241
Pakistan455196150
Kamerun44135620
Kore e Jugut431149190
Qipro42500370
Mal i Zi40200380
Paraguai39410340
Maqedonia e Veriut371300240
Singapor37770230
Xhamajkë35900260
Honduras34300310
Kazakistan301000191
Panama30500250
Afganistan28000280
Haiti28316090
Senegal27100260
Jordani26410210
Vietnam26100250
Luksemburg24810150
Etiopi231100111
Bangladesh22810121
Iran22200191
Islandë22400180
Zimbabve22120190
Azerbajxhan21610140
Gjeorgji211000110
Nikaragua20400160
Trinidad e Tobago20400160
Kubë19511030
Irak18500121
Kepi i Gjelbër17140030
Siri17100160
Tanzani16300121
Madagaskar1450090
Mozambik14400100
Vatikan14200120
Mauritius1380050
Namibi1390040
Katar1331090
Armeni1230090
Kuvajt1218030
Mali12000120
Kosova1120090
Barbados1040060
Kongo-Kinshasa1010090
Shën-Luçia1050050
Maltë1010090
Uzbekistan1000091
Shën-Vincent dhe Grenadine10000100
Bahrejn830050
Bahama820060
Guajanë840040
Oman820060
Territoret Palestineze810061
Jemen810070
Kirgizi710051
Kamboxhia760010
Mongoli700070
RPA i Makaos700070
Libi630030
Monako620031
Ruandë610050
Surinami630030
Togo610041
Andorrë400040
Burkina-Faso410030
Dominikë410030
Granadë400040
Guine410030
Mianmar (Burmë)410030
Antigua e Barbuda300030
Benin320010
Eritre300030
Shën-Kits dhe Nevis300030
Maldive320010
Sudan300030
Sierra-Leone300030
San-Marino300030
Tonga330000
Vanuatu330000
Burundi200020
Brunei200020
Botsvanë201010
Komore210010
Laos200020
Niger200020
Guineja e Re-Papua210010
Sejshelle210010
Sudani i Jugut200020
Taxhikistan200011
Butan100010
Belizë100010
Republika e Afrikës Qendrore101000
Gabon100010
Guine-Bisau100010
Kiribati100010
Lihtenshtajn110000
Lesoto100010
Somali110000
Çad100010

Na trego çfarë mendon

Një ide, një stacion që nuk luan, një korrigjim ose një kërkesë për heqje: e lexojmë çdo mesazh.