radioko

Radio-stanice na mapi sveta

Dodirni tačku da vidiš stanice na tom mestu, a zatim pokreni reprodukciju. Zumiraj prstima, točkićem miša ili tasterima + i −. Broj pored naziva države pokazuje koliko njenih stanica emituje za celu zemlju, samo na internetu ili sa lokacije koju ne znamo.

Stanje na dan : na mapi su prikazane radioko stanice, 22.761 od ukupno 39.177 — 9.479 na tačnoj lokaciji ili kod predajnika, 4.333 u svom gradu, a 8.949 negde u svom regionu. Ostale stanice (16.276) emituju za celu zemlju, samo na internetu ili sa lokacije koju ne znamo i broje se po državama. Dodatne stanice (140) su kopije strima navedenog u više zemalja, i to u zemlji za koju nije potvrđeno da iz nje potiče; nema ih na mapi.

Položaj stanice određujemo prema pouzdanosti, od najpouzdanijeg: spisak predajnika regulatora, otvoreni podaci, a zatim koordinate upisane za stanicu, koje se koriste samo ako padaju u njenu državu i navedeno mesto. Koordinate se zaokružuju na oko 1 km. Kad više kanala jedne kompanije ima iste koordinate, to je adresa kompanije, pa ih prikazujemo na nivou grada. Mapa prikazuje samo kopno, bez granica.

Zašto Turske nema na mapi

Stanice na mapi po državama

ZemljaStaniceTačna lokacijaGradRegionCela zemlja, internet ili nepoznatoKopije iz drugih zemaljaNajveći gradovi
Sjedinjene Države5.5882.0514941.5791.4568Chicago, New York City, Los Angeles
Nemačka4.0637453741.2611.6821München, Köln, Nürnberg
Francuska2.2593772453111.3251Paris, Lyon, Toulouse
Grčka1.557773945535330Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο
Ujedinjeno Kraljevstvo1.5424732111467084London
Kina1.456901.1343130
Rusija1.4361152901.2893Нижний Новгород, Самара
Meksiko1.3208512011925620Monterrey, Guadalajara, Mexicali
Italija1.2461631105114620Milano, Roma
Brazil1.2314561284212260Porto Alegre, Maceió, Belo Horizonte
Kanada1.096741641191720Toronto, Ottawa, Montreal
Australija1.0651994801881971Sydney, Melbourne, Brisbane
Španija1.0292972501433354Madrid, Barcelona, Ibiza
Argentina918145753903080Rosario, Bahía Blanca, Mar del Plata
Holandija902277621414220Amsterdam
Rumunija65224496892212
Indija6214439884446
Kolumbija580811801142050Medellín, Barranquilla, Cali
Poljska55920872342450Warszawa, Kraków, Wrocław
Ujedinjeni Arapski Emirati55027005230
Čile4377269442520Santiago
Filipini435199263180Manila
Indonezija39481756216610Bandung, Surabaya
Švajcarska3706818841991Basel
Belgija34010929491530Antwerpen
Portugalija2716610112830
Srbija266317172110
Mađarska2472723591380
Peru2285015122410
Austrija22472674720
Ukrajina212432401261
Bugarska19842062940
Češka1913311181290
Hrvatska188591745670
Južnoafrička Republika162361127871
Venecuela1592817141000Caracas
Novi Zeland154261572410
Irska153471434571
Nepal1436061310
Švedska14248166720Stockholm
Uganda1365208544Kampala
Ekvador134321327620
Danska132531013560
Letonija124241260280
Izrael1175401080
Finska11346169411
Urugvaj11323524610
Tajvan1111317900
Estonija10838421261
Dominikanska Republika106163016440Santo Domingo
Norveška10442411470
Liban1016030641
Bosna i Hercegovina982610710Sarajevo
Alžir915502880
Japan904139433
Albanija87300831Tiranë
Gana842163531Accra
Slovenija8217158420
Slovačka791040650
Zambija78007530
Litvanija7511380260Vilnius
Portoriko711407500
Moldavija70920590Chișinău
Tajland6912026310
Kenija68500594
Nigerija6716817260
Gvatemala661442460Ciudad de Guatemala
Malezija66960510
Angola63505620
Bolivija613748120
Saudijska Arabija591100435الرياض
Obala Slonovače (Kot d’Ivoar)576153330
Malavi560331580
Tunis521220380
SAR Hongkong (Kina)51720402
Salvador5017011220
Kostarika481408260
Maroko471020350Casablanca
Šri Lanka461100350
Belorusija45700380
Egipat453017241
Pakistan455196150
Kamerun44135620
Južna Koreja431149190
Kipar42500370
Crna Gora40200380
Paragvaj39410340
Severna Makedonija371300240
Singapur37770230
Jamajka35900260
Honduras34300310
Kazahstan301000191
Panama30500250
Avganistan28000280
Haiti28316090
Senegal27100260
Jordan26410210
Vijetnam26100250
Luksemburg24810150
Etiopija231100111
Bangladeš22810121
Iran22200191
Island22400180
Zimbabve22120190
Azerbejdžan21610140
Gruzija211000110
Nikaragva20400160
Trinidad i Tobago20400160
Kuba19511030
Irak18500121
Zelenortska Ostrva17140030
Sirija17100160
Tanzanija16300121
Madagaskar1450090
Mozambik14400100
Vatikan14200120
Mauricijus1380050
Namibija1390040
Katar1331090
Jermenija1230090
Kuvajt1218030
Mali12000120
Kosovo1120090
Barbados1040060
Kongo - Kinšasa1010090
Sveta Lucija1050050
Malta1010090
Uzbekistan1000091
Sent Vinsent i Grenadini10000100
Bahrein830050
Bahami820060
Gvajana840040
Oman820060
Palestinske teritorije810061
Jemen810070
Kirgistan710051
Kambodža760010
Mongolija700070
SAR Makao (Kina)700070
Libija630030
Monako620031
Ruanda610050
Surinam630030
Togo610041
Andora400040
Burkina Faso410030
Dominika410030
Grenada400040
Gvineja410030
Mijanmar (Burma)410030
Antigva i Barbuda300030
Benin320010
Eritreja300030
Sent Kits i Nevis300030
Maldivi320010
Sudan300030
Sijera Leone300030
San Marino300030
Tonga330000
Vanuatu330000
Burundi200020
Brunej200020
Bocvana201010
Komorska Ostrva210010
Laos200020
Niger200020
Papua Nova Gvineja210010
Sejšeli210010
Južni Sudan200020
Tadžikistan200011
Butan100010
Belize100010
Centralnoafrička Republika101000
Gabon100010
Gvineja-Bisao100010
Kiribati100010
Lihtenštajn110000
Lesoto100010
Somalija110000
Čad100010

Reci nam šta misliš

Ideja, stanica koja ne radi, ispravka ili zahtev za uklanjanje: čitamo svaku poruku.