radioko

Stacje radiowe na mapie świata

Dotknij kropki, aby zobaczyć stacje w tym miejscu, i włącz odtwarzanie. Powiększaj gestem szczypania, kółkiem myszy albo przyciskami + i −. Liczba obok nazwy kraju pokazuje, ile jego stacji nadaje ogólnokrajowo, tylko online albo z nieznanego nam miejsca.

Według stanu na na mapie widać 22 761 z 39 177 stacji radioko: 9479 w dokładnej lokalizacji lub przy nadajniku, 4333 w swoim mieście, a 8949 gdzieś w swoim regionie. Pozostałe stacje (16 276) nadają ogólnokrajowo, tylko online albo z nieznanego nam miejsca i są liczone według kraju. Kolejne stacje (140) to kopie strumienia wymienionego w kilku krajach, w kraju, z którego nie wykazano, że pochodzi; nie ma ich na mapie.

Miejsce stacji ustalamy na podstawie źródeł, od najbardziej wiarygodnego: wykaz nadajników urzędu regulacyjnego, otwarte dane, a na końcu współrzędne przypisane do stacji — używane tylko wtedy, gdy wypadają w jej kraju i w podanej miejscowości. Współrzędne są zaokrąglane do około 1 km. Gdy wiele kanałów jednej firmy ma te same współrzędne, jest to adres firmy, więc pokazujemy je na poziomie miasta. Mapa przedstawia tylko ląd, bez granic.

Dlaczego Turcji nie ma na mapie

Stacje na mapie według krajów

KrajStacjeDokładna lokalizacjaMiastoRegionOgólnokrajowe, online lub nieznaneKopie z innych krajówNajwiększe miasta
Stany Zjednoczone55882051494157914568Chicago, New York City, Los Angeles
Niemcy4063745374126116821München, Köln, Nürnberg
Francja225937724531113251Paris, Lyon, Toulouse
Grecja1557773945535330Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο
Wielka Brytania15424732111467084London
Chiny14569011343130
Rosja143611529012893Нижний Новгород, Самара
Meksyk13208512011925620Monterrey, Guadalajara, Mexicali
Włochy12461631105114620Milano, Roma
Brazylia12314561284212260Porto Alegre, Maceió, Belo Horizonte
Kanada1096741641191720Toronto, Ottawa, Montreal
Australia10651994801881971Sydney, Melbourne, Brisbane
Hiszpania10292972501433354Madrid, Barcelona, Ibiza
Argentyna918145753903080Rosario, Bahía Blanca, Mar del Plata
Holandia902277621414220Amsterdam
Rumunia65224496892212
Indie6214439884446
Kolumbia580811801142050Medellín, Barranquilla, Cali
Polska55920872342450Warszawa, Kraków, Wrocław
Zjednoczone Emiraty Arabskie55027005230
Chile4377269442520Santiago
Filipiny435199263180Manila
Indonezja39481756216610Bandung, Surabaya
Szwajcaria3706818841991Basel
Belgia34010929491530Antwerpen
Portugalia2716610112830
Serbia266317172110
Węgry2472723591380
Peru2285015122410
Austria22472674720
Ukraina212432401261
Bułgaria19842062940
Czechy1913311181290
Chorwacja188591745670
Republika Południowej Afryki162361127871
Wenezuela1592817141000Caracas
Nowa Zelandia154261572410
Irlandia153471434571
Nepal1436061310
Szwecja14248166720Stockholm
Uganda1365208544Kampala
Ekwador134321327620
Dania132531013560
Łotwa124241260280
Izrael1175401080
Finlandia11346169411
Urugwaj11323524610
Tajwan1111317900
Estonia10838421261
Dominikana106163016440Santo Domingo
Norwegia10442411470
Liban1016030641
Bośnia i Hercegowina982610710Sarajevo
Algieria915502880
Japonia904139433
Albania87300831Tiranë
Ghana842163531Accra
Słowenia8217158420
Słowacja791040650
Zambia78007530
Litwa7511380260Vilnius
Portoryko711407500
Mołdawia70920590Chișinău
Tajlandia6912026310
Kenia68500594
Nigeria6716817260
Gwatemala661442460Ciudad de Guatemala
Malezja66960510
Angola63505620
Boliwia613748120
Arabia Saudyjska591100435الرياض
Côte d’Ivoire576153330
Malawi560331580
Tunezja521220380
SRA Hongkong (Chiny)51720402
Salwador5017011220
Kostaryka481408260
Maroko471020350Casablanca
Sri Lanka461100350
Białoruś45700380
Egipt453017241
Pakistan455196150
Kamerun44135620
Korea Południowa431149190
Cypr42500370
Czarnogóra40200380
Paragwaj39410340
Macedonia Północna371300240
Singapur37770230
Jamajka35900260
Honduras34300310
Kazachstan301000191
Panama30500250
Afganistan28000280
Haiti28316090
Senegal27100260
Jordania26410210
Wietnam26100250
Luksemburg24810150
Etiopia231100111
Bangladesz22810121
Iran22200191
Islandia22400180
Zimbabwe22120190
Azerbejdżan21610140
Gruzja211000110
Nikaragua20400160
Trynidad i Tobago20400160
Kuba19511030
Irak18500121
Republika Zielonego Przylądka17140030
Syria17100160
Tanzania16300121
Madagaskar1450090
Mozambik14400100
Watykan14200120
Mauritius1380050
Namibia1390040
Katar1331090
Armenia1230090
Kuwejt1218030
Mali12000120
Kosowo1120090
Barbados1040060
Demokratyczna Republika Konga1010090
Saint Lucia1050050
Malta1010090
Uzbekistan1000091
Saint Vincent i Grenadyny10000100
Bahrajn830050
Bahamy820060
Gujana840040
Oman820060
Terytoria Palestyńskie810061
Jemen810070
Kirgistan710051
Kambodża760010
Mongolia700070
SRA Makau (Chiny)700070
Libia630030
Monako620031
Rwanda610050
Surinam630030
Togo610041
Andora400040
Burkina Faso410030
Dominika410030
Grenada400040
Gwinea410030
Mjanma (Birma)410030
Antigua i Barbuda300030
Benin320010
Erytrea300030
Saint Kitts i Nevis300030
Malediwy320010
Sudan300030
Sierra Leone300030
San Marino300030
Tonga330000
Vanuatu330000
Burundi200020
Brunei200020
Botswana201010
Komory210010
Laos200020
Niger200020
Papua-Nowa Gwinea210010
Seszele210010
Sudan Południowy200020
Tadżykistan200011
Bhutan100010
Belize100010
Republika Środkowoafrykańska101000
Gabon100010
Gwinea Bissau100010
Kiribati100010
Liechtenstein110000
Lesotho100010
Somalia110000
Czad100010

Powiedz nam, co myślisz

Pomysł, stacja, która nie gra, poprawka albo prośba o usunięcie: czytamy każdą wiadomość.